Wysyłanie plików przez filezilla może okazać się kłopotliwe w przypadku większych projektów. Na szczęście są rozwiązania, które nam to ułatwią.

Beanstalk to repozytorium git/svn z panelem www. Aplikacja jest całkiem przyjemna w obsłudze. Design jest bardzo prosty i intuicyjny. Bardzo łatwo jest się zorientować w uprawnieniach reszty zespołu do poszczególnych repozytoriów.

Polecam włączyć sobie system powiadomień email – bardzo przydaje się podczas pracy w grupie. Możemy otrzymywać powiadomienie za każdym razem, gdy ktoś wyślę zmiany albo raz dziennie otrzymać podsumowanie.

Na uwagę zasługuje także ciekawy system komentarzy pod każdymi zmianami z możliwością oznaczenia poszczególnych linijek kodu.

Jedną z najciekawszych cech aplikacji jest system wysyłania naszego kodu bezpośrednio na serwer docelowy. Możemy wybrać z którego brancha ma być wysłany kod oraz numer ostatniej wersji. Możemy stworzyć kilka środowisk. Polecam np. jedno środowisko testowe a drugie produkcyjne. Mamy też możliwość wybrania czy wysyłanie ma odbywać się automatycznie czy ręcznie. Te pierwsze zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku środowisk końcowych, natomiast automatyczne znacząco przyspieszą proces przesyłania zmian na serwer gdy pracujemy nad rozwoje aplikacji.

Więcej info tutaj: Link

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *