Adobe Creative Cloud – wypowiedzenie umowy i obsługa klienta

Dzisiaj postanowiłem rozwiązać subskrypcję Adobe Creative Cloud. Jak wygląda obsługa klienta u giganta programów graficznych?

Adobe_Creative_Cloud_logotype_with_icon_RGB_vertical

Przypomnę tylko czego dotyczy sama usługa Creative Cloud. To dostęp w chmurze do wszystkich aplikacji Adobe, które możemy pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Opłata pobierana jest miesięcznie i w tej chwili wynosi 50 euro + podatki. Więcej informacji tutaj.

Umowa na usługę CC opiewa na 12 miesięcy. Możemy ją bezpłatnie wypowiedzieć w 1. i 12. miesiącu trwania usługi. W innym wypadku Adobe obciąży nas jednorazową opłatą, która wynosi 50% normalnej ceny za każdy miesiąc, który pozostał nam do końca umowy. Dużo albo nie dużo – cóż taki jest regulamin. Myślę, że nie jest tak źle, bo często możemy natknąć się na umowy, które są tak skonstruowane, że przed ich zakończeniem nie opłaca się ich wcale zrywać.

Jak to wygląda praktycznie? Trzeba się skontaktować z supportem Adobe. Od razu Wam powiem, że nie macie co dzwonić na Polską infolinię. Dzwoniłem tam chyba już z 5 razy i nigdy nie mogłem się dodzwonić. Co na pozostaje zatem? Czat z indyjskim supportem. Nie jest źle. Dwa razy wcześniej rozwiązali moje problemy. Także tym razem. Ostatecznie po rozmowie z ich przedstawicielem zdecydowałem się nie wypowiadać umowy, która trwać będzie jeszcze 4 miesiące, za co dostałem w promocji jeden miesiąc za darmo. Wybrałem takie rozwiązanie, bo wolę zapłacić 150 euro rozbite na 3 miesiące i móc korzystać z aplikacji, niż zapłacić dzisiaj 100 euro i nie mieć nic. Ostatecznie wszystko poszło szybko i skutecznie. Zagraniczna obsługa klienta na 5.

Zastanawia mnie za to inna rzecz. Mamy polską stronę internetową. Programy możemy pobrać także w wersji polskiej. Takie zabiegi stsuje się właśnie dla ludzi, którzy angielski znają słabiej. Więc dlaczego nie możemy nic załatwić z polskim supportem? Później osoby takie może spotkać bardzo niemiła niespodzianka. Tu wielki minus dla polskiego oddziału. Nie znasz angielskiego – nic nie załatwisz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *